Anasayfa


     Kapadokya Erciyes
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : 06-kpd.erz-1g
Üretici : Gezileri.Net
Fiyat : 10.00 TL 
Ürün Özellikleri
Sabah Ankara Hareketli
Konaklamalı İl Dışı
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program
1.Gün: Tuz Gölü, Yeraltı Şehri, Paşabağları, Çömlek Yapımı, Develi Vadi, Üçgüzeller, Güvercinlik Vadisi

06:00: Okulumuzun Bahçesi'nde


Siz Sevgili Öğrencilerimiz ile buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Kapadokya Erciyes Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Gölbaşı istikameti ile Türkiye'nin tuz ihtiyacının %40'ının sağlandığı, 1.665 km² alanı bulunan Tuz Gölü'nde vereceğimiz Fotoğraf Molası bitiminde, Keyifli Yolculuğumuzun sonunda Hititler devrinde "Garsaura" adıyla anılan Aksaray istikameti ile Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya coğrafyasına giriş yapıp, Sığınak amaçlı, Karınca Yuvası'na benzer şekilde Çeşitli Uygarlıklar tarafından inşa edilmiş yeraltı şehirlerinden Saratlı Yeraltı Şehri’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin bitiminde, antik adı Venessa olan Avanos’a ulaşıp, Sayan Onyx Taş Atölyesi’nde, Kuvars grubunda yer alan Akik'in bir alt türü olan Onyx Taşının özellikleri ve işlenişlerine dair bilgiler aldıktan sonra, Avanos’ta Kayaya Oyma Restoranımızda vereceğimiz (Ekstra:00.TL) Öğle Yemeği Molası sonrasında Hititlerden günümüze babadan oğula devam eden Çömlek atölyesinde eğlenceli gösteri eşliğindeki çömlek yapımını izleyip, alışveriş yaptıktan sonra çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağları’nda (Aziz Simeon Vadisi) verilecek molada peribacaları arasında dolaşıp fotoğraflar çektikten sonra ilginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını Deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Devrent Vadisi) gezisini yapıyoruz. Bizans İmparatorluğu döneminde “Osiana” adı ile tanınmış Ürgüp’ü panoramik görüp, Kapadokya Şarapları’nın nasıl üretildiği, nasıl saklandığı konusunda da bilgiler alacağımız Şarap Mahzenleri ziyaretimiz bitiminde, 2005 tarihinde tedavüle çıkartılan 50 Yeni Türk Lirası'nın arka yüzünden hatırlayacağımız Üç Güzeller Peribacalar’nda fotoğraf molası verip, Uçhisar Kalesi’ni de fotoğraflayacağınız Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz mola bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. Dileyen Misafirlerimiz, Akşam Yemeği Sonrası Kapadokya’nın Olmazsa Olmazı Türk Gecesi* Organizasyonumuza (Ekstra) Katılabilirler. 

*Türk Gecesi: Halay Han'da 8-10 Çeşit mevsime göre Meze, Kuruyemiş, Patlamış Mısır, Sınırsız Yerli Alkolsüz İçecek 

Kahvaltı: Araç İçi Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: Avanos - Uranos Restoran / Çömlek Kebabı Menü 
Akşam Yemeği: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır 
Konaklama: Ürgüp - Taşsaray Otel vb.
-----

2.Gün: Balon Turu, Atatürk Anıtı, Kayseri Saat Kulesi, Huant Hatun Medresesi,  Erciyes Dağı Kayak Merkezi
Dileyen Misafirlerimiz Kahvaltı Öncesi Kapadokya'yı Yukarıdan izleyebileceğiniz Balon Turu (Ekstra), Kapadokya'yı Balonlar ile fotoğraflamak için Balon İzleme Turu (Ekstra) veya Peribacalarının aralarında gezmek için Atv Turu (Ekstra) Organizasyonumuza Katılabilirler. Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltı Sonrasında, Afşin Bey komutasında, 1067 tarihlerinde Türk hakimiyetine geçen, 1515 yılında Yavuz Sultan Selim’in Iran seferi dönüşünde Osmanlı'ya bağladığı Kayseri'ye ulaşıyoruz. Roma ve Bizans zamanında yapılan, I. İzzeddın Keykavus ve I. Alâeddin Keykubad tarafından tamir edilmiş Kayseri Surları'nı, Heykeltıraş Haluk Tezonar tarafından kalıbı hazırlanan, 19 Aralık 1984’de Atatürk’ün Kayseri’ye gelişinin yıldönümünde açılışı yapılmış Atatürk Anıtı'nı, II. Abdülhamit’in emri ile 1906 yılında Tavlusunlu Salih Usta’ya yaptırılmış Saat Kulesi'ni, I. Alâeddin Keykubat’ın zevcesi ve II. Gıyaseddin Keyhüsrev’in annesi Mahperi Hatun (Huand) tarafından 1238 yılında yaptırılmış Hunat Hatun Medresesi'ni gördükten sonra, 3917m rakımlı, 3300 km² alanı kaplayan, Pers'lerin Ateş Tanrısı Argeus'tan adını alan, "Uzaklaştıkça Yakınlaşan, Yakınlaştıkça Uzaklaşan Dağ" olarak bilinen Erciyes Dağı'na ulaştığımızda vereceğimiz (Ekstra:00.TL) Öğle Yemeği Molası sonrasında Harkasos Toz karı, zengin florası, faunası ve yayları ile kayak meraklıların, sporcuların, doğa aşıklarının her mevsim akınına uğrayan, yüksek kar kalitesine sahip dünyada sayılı yerlerden biri olma özelliği ile de kayak merkezi olarak ön plana çıkan  Erciyes Dağı’nda dileyen misafirlerimiz çevrede bulunan Cafelerde oturabilir, dileyenler Özel Kızak Pistinde Kızak yapabilir, Kayak veya Snowboard keyfini yaşayabilir. Kayak yapmayan misafirlerimizde Telesiyejlerle zirveye çıkıp orada bulunan Cafelerde oturabilir veya Çevreyi Gezebilirler. Dağ aktivitelerimiz sonrasında 16:00 gibi Erciyes Kayak Merkezinden ayrılıp Kırşehir, Kaman, Gölbaşı istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan Sizleri Okulumuzun Bahçesi’nde bırakarak, bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz.

Kahvaltı: Otelimizde Set-Menü Olarak Alınacaktır 
Öğle Yemeği: Erciyes - H2560 Cafe / Ekmek Arası Sucuk ve 1 İçecek
Akşam Yemeği: Mucur - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır
-----

ULAŞIM DETAYLARI
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir.46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri
 
HARİÇ OLAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

EKSTRA HİZMETLER
•   75.TL - Atv Turu
• 700.TL - Balon Turu
• 120.TL - Türk Gecesi

Kıyafet Kiralama
• 00.TL - Kayak Elbisesi
• 00.TL - Eldiven (Satılıktır)
• 00.TL - Kayak Aksesuarları (Kask, Gözlük, Goggle)

Ekipman Kiralama
• 00.TL - Snowboard (Sınırsız)
• 00.TL - 1 Saat Kızak Kiralama
• 00.TL - Kayak Takımı (Sınırsız)

Telesiyej Kullanma
• 000.TL - Telesiyej / Çok Kullanım
• 000.TL - Telesiyej / Tek Kullanım

Kayak Dersi Ücretleri
• 000.TL - 1 Kişi / 1 Saat
• 000.TL - 2 Kişi / 1 Saat
• 000.TL - 3 Kişi / 1 Saat
• 000.TL - 4 Kişi / 1 Saat
• 000.TL - 5 Kişi ve Üzeri / 1 Saat (1 Kişi İçin)

DAHİL OLAN YEMEKLERHARİÇ OLAN YEMEKLER
Araç İçi Kahvaltı PaketiTüm Öğle Yemekleri
Otellerde Alınan 1 KahvaltıSon Gün Akşam Yemeği
Otellerde Alınan 1 Akşam Yemeği                


SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

VELİLERİMİZ
Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:00,00TL Ind:00,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.

REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DETAYLAR
•Gezi Süresi 1-Gece 2-Takvim Günüdür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir.  •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.  •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.  •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır.  •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. •3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / veya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez. •Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez.  •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.  •Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 06.12.2020 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ
 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
   Sipariş Sözleşmesinin Tamamını Okuduğumu ve Anladığımı Beyan Ederim.
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri