Anasayfa


     Safranbolu Amasra
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : 06-sfr.asr-1g
Üretici : OkulGezileri.Net
Fiyat : 10.00 TL 
Ürün Özellikleri
Akşam Ankara Hareketli
Konaklamalı İl Dışı
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program
1.Gün: Hıdırlık Tepesi - Kaymakamlar Evi - Yörük Köyü - Yemeniciler Arastası


06:00: Okulumuzun Bahçesi'nde

Yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası, Hititlerden Osmanlılara kadar bir çok uygarlığın egemenlik kurdukları Safranbolu’ya ulaştığımızda Türklerin Safranbolu'ya geldikleri zaman ilk olarak konuşlandığı, ilçe halkının maddi destekleriyle 1906 tarihinde tamamlanan Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi'ni fotoğraflayabileceğimiz Hıdırlık Tepesi’ne vararak fotoğraf molası vereceğiz. Molamızın sonrasında, 18 ve 19.yüzyıl Türk toplumunun geçmişini, kültürünü ve yaşama biçimi ile teknolojisini  yansıtan Safranbolu Evleri arasında önemli bir örnek teşkil eden, Kale Komutanı Kaim-Makam Hacı Mehmet Efendi’nin şu anda müze olarak kullanılan evi’ni ziyaret ederek, Padişah I. İbrahim zamanında Anadolu Kazasker’liğine kadar yükselen Safranbolu’lu Cinci Hoca tarafından 1645 yılında, 2 katlı 63 odalı yaptırılmış Cinci Han ve Cinci Han ile aydı dönemde yapılan, Cinci Hamamı  hakkında bilgi alıp, III.Selim'in 1794-1798 yılları arasında sadrazamlığa yükselen Safranbolu’lu İzzet Mehmet Paşa tarafından 1796 tarihinde yaptırılmış İzzet Mehmet Paşa Cami’yi, Safranbolu’nun üzerine kurulduğu 3 kanyondan biri olan,  Akçasu Kanyonu’nu, “Yemeni” denilen ayakkabının yapıldığı eski Lonca Çarşısı Yemeniciler Arastası’nı, 1661 yılında sadrazam olmadan önce bir dönem Safranbolu’da ikamete tabi tutulmuş Köprülü Mehmet Paşa tarafından yapılan, Köprülü Mehmet Paşa Cami’ni göreceğiz.  Lokum Alış Verişimizin sonrasında otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.


2.Gün: Bakacak Tepesi - Amasra Kalesi - Kemere Köprüsü - Devrek - Yeni Çağa
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 1196 yılında Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan'ın oğlu Muhiddin Mesut Şah zamanında Türklerin eline geçmiş Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Fatih Sultan Mehmet Amasra'yı ilk defa gördüğü Bakacak Tepesi’ni görüp, Amasra’ya varıyoruz ve Bizanslılar döneminde yapılmış olan, XIV.-XV. yüzyıllarda Cenevizliler ve Osmanlılar zamanında çeşitli ilavelerle genişletilmiş Amasra Kalesi içindeki 9.yy.da Romalılar tarafından yapılmış, 1460 yılında Amasra'nın fethi sırasında Fatih Sultan Mehmet tarafından Cami’ye dönüştürülen Fatih Cami’ni görüp, Sormagir Kale’yi, Zindan Kale’ye bağlayan Kemere Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf ve bölgenin el sanatlarından olan Tel-Kırma örtüler alabileceğiniz Çekiciler Çarşısı’nda vereceğimiz alış-veriş molaları  sonrasında Amasra’dan ayrılarak 1348 yılında Orhan Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmış Devrek’e ulaşıyoruz. Sevdiklerimize “Uzun Ömür” dilemenin en güzel yolu olan, işlenebilirliği, sağlamlığı ile bilinen Kızılcık Ağacı’ndan yapılan hediye Devrek Bastonu Alış Verişi sonrasında, 1934 yılında ise Atatürk’ün, halkının Çağa'dan geldiğini örgenince adını değiştirdiği Yeniçağa geçişimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul’a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

ULAŞIM DETAYLARI
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir.46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri
 
HARİÇ OLAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve ÖrenYeri Giriş Ücretleri

DAHİL OLAN YEMEKLERHARİÇ OLAN YEMEKLER
Araç İçi Kahvaltı PaketiTüm Öğle Yemekleri
Otellerde Alınan 1 KahvaltıSon Gün Akşam Yemeği
Otellerde Alınan 1 Akşam Yemeği                


SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

VELİLERİMİZ
Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:00,00TL Ind:00,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.

REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DETAYLAR
•Gezi Süresi 1-Gece 2-Takvim Günüdür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir.  •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.  •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.  •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır.  •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. •3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / veya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez. •Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez.  •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.  •Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 06.12.2020 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ


 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
   Sipariş Sözleşmesinin Tamamını Okuduğumu ve Anladığımı Beyan Ederim.
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri