Anasayfa


     Kapadokya
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : KPD.KPD-1G
Üretici : OkulGezileri.Net
Ürün Özellikleri
Akşam Hareketli
Konaklamalı İl Dışı
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program
1.Gün: Düzce - Bolu - Ankara - Kırıkkale - Kırşehir
Sevgili Öğrencilerimizi, Saat:22:00’da Okulumuzun Bahçesi’nden alarak, Kapadokya Turu için yolculuğumuza başlıyoruz.

2.Gün: Avanos - Ürgüp - Göreme - Uçhisar - Çavuşin - Paşabağları
Araç içi Kahvaltı Paketi ikramımız sonrası, mitolojide Volkan Tanrıları’nın oluşturduğu, yağmur ve Rüzgar Tanrıları’nın elleriyle biçimlendirdiği Kapadokya’ya vararak, bilinmeyen gizli yollarla saklanma amaçlı kullanılmış, Uçhisar Kalesini görebileceğimiz, doğu yamacında, vadiye adını veren “güvercinlikler”in bulunduğu, Güvercinlik Vadisi’nde vereceğimiz fotoğraf molası ile gezimize başlıyoruz. Sonrasında, Kapadokya’nın sembolü olan Üçgüzeller Vadisi’nde fotoğraf molası verip, Anadolu'nun en kaliteli yerel şaraplık üzümleri olan Kalecikkarası, Öküzgözü, Boğazkere, Emir, Narince ve Dimrit'in bütün özelliklerini ürettiği şaraplara taşımakta olan Turasan Şarap Atölyesi’ne vararak konu hakkında bilgi aldıktan sonra, doğanın kendi elleriyle yaptığı  figürlerini görmek için Dervent Vadisi’ne ulaşıp ve fotoğrafladıktan sonra, Kıtlık zamanında, tek parça ekmeği olan bir Hıristiyana, “o ekmeği ikiye bölüp yarısını karnı aç birisine vermesini ve kendisini Allah’ın himayesine bırakmasını” öğütlemiş Aziz Büyük Basilius’un okulu olarak anılan Göreme Açıkhava Müzesi ziyaretimizin ardından Hitit kraliyet arşivlerinde adı Zuwinasa olarak bilinen Avanos’a varıp Çömlek Atölyesi’nde çark adı verilen tezgâh üzerinde Kızılırmak’tan çıkarılan kırmızı çamurun ustaların maharetli ellerinde nasıl şekillendiğini görerek, peribacalarının en yoğun olduğu Paşabağları (Keşişler Vadisi)’ndaki Aziz Simeon’un inziva hücresini geziyoruz. Gezimizin bitiminde, adı,  Asur dilinde "yüzük, halka" anlamına gelen sözcükten türemiş,  Kuvars'ın kriptokristalin bir türü olan, damarlı akik olarak ta bilinen, yarı değerli bir taş türü Onyx ile ilgili bilgi almak için Atölyemize varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz alış veriş yapabilirler. Molamızın sonrasında, otelimize varıyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde.

3.Gün: Derinkuyu Yeraltı Şehri - Ihlara Vadisi - Selime Kasabası - Ankara - İstanbul
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, özellikle Bizans imparatorluğu döneminde Müslüman Arap devletlerinin sınırlarını Hıristiyanlığın önemli bir merkezi olan Kapadokya bölgesine kadar genişletmesi bölgeye yapılan saldırıların korunabilmek amacıyla çeşitli uygarlıkların kendi ihtiyaçları doğrultusunda yaptıkları 2.5 kilometrekare alana sahip, 18-20 katlı ve 100 metreden fazla derinlikte, 52 havalandırma bacası olan, tünellerle bağlı yüzlerce odası bulunan ve 20.000 kişinin yaşayabileceği Derinkuyu (veya Kaymaklı) Yeraltı Şehri gezimizin ardından, deniz seviyesinden 3268 m yüksek Hasan Dağı’ndan çıkan bazalt ve andezit yogunluklu lavların soğumasıyla ortaya çıkan çatlakların ve çökmelerin oluşturduğu 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz.  Vadi boyunca kayalara oyulmuş sayısız barınaklar, mezarlar ve kiliselerin arasında Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyor, Melendiz Irmağı kenarındaki kısa yürüyüşümüz sonrasında aracımız ile buluşup öğle yemeği için Aksaray’daki tesisimizde mola veriyoruz. Öğle yemeği ve dinlenme molamız sonrasında Lut Gölü’nden sonra %32.9’luk tuz oranı ile dünyanın en tuzlu ikinci gölü olma özelliğine sahip, deniz seviyesinden 905 metre yüksekte ve maksimum ölçüleri kuzeyden güneye 80km, doğudan batıya ise 60km olan Tuz Gölü’nü ve  yüzey alanı 5.61 km², ortalama derinliği 2.80 m., su yüzey kotu 972 m., göl çevresi uzunluğu 14 km., uzunluğu 11 km. ve genişliği ortalama 500 metre olan Mogan Gölü’nü aracımızdan görüyoruz ve ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul’a vardığımızda sizleri aldığımız noktalarda bırakarak bir sonraki Organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıp, turumuzu tamamlıyoruz.

ULAŞIM DETAYLARI
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir.46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

DAHİL OLAN YEMEKLERDAHİL OLMAYAN YEMEKLER
Araç İçi Kahvaltı PaketiTüm Öğle Yemekleri
Otellerde Alınan 1 KahvaltıSon Gün Akşam Yemeği
Otellerde Alınan 1 Akşam Yemeği               

SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:75,00TL Ind:05,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.
REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DETAYLAR
•Gezi Süresi 2-Gece 3-Gündür. 1-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri Bu Turumuzda Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir. •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir. •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar. •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. •3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / yeya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez. •Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ
 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri