Anasayfa


     Tarihi Yarımada
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : SLT.AHM-GB
Üretici : OkulGezileri.Net
Fiyat : 25.00 TL 
Ürün Özellikleri
Sabah Hareketli
Günübirlik İl İçi
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program
1.Gün: Topkapı Sarayı - Ayasofya Müzesi - Yerebatan Sarnıcı - Hipodrom
Sevgili Öğrencilerimizi, Saat:09:00’da Okulumuzun Bahçesi’nden alarak, Tarihi Yarımada Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası turumuza, Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesinden sonra 1460 yıllarında yapımına başlanan ve 1478 yılında tamamlanan, Fatih Sultan Mehmed’den itibaren otuzbirinci padişah Sultan Abdülmecid’e kadar yaklaşık 400 yıl süreyle imparatorluğun idare, eğitim ve sanat merkezi olarak kullanılmış Topkapı Sarayı ile başlıyoruz. Ardından, İmparator Justinianos tarafından yaptırılmış, 916 yıl kilise, 482 yıl cami olarak kullanılan, kubbe yüksekliği 55.60 m, kubbe çapı ise 31,87m olan Ayasofya Müzesi'ni, Bizans imparatoru I. Justinianus tarafından yaptırılan, toplam 9,800 m² alanı kaplayan ve yaklaşık 100,000 ton su depolama kapasitesine sahip, her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütuna sahip Yerebatan Sarnıcı'nı ve sonrasında, atların meydanı anlamına gelen, Araba yarışları yanında, müzisyen toplulukları, dansözler, akrobatlar, vahşi hayvanlarla kavga gösterilerinin yapıldığı Hipodrom'a vararak,  O tarihlerde, VII. Konstantin'in dedesi I. Basil'in zaferlerini resmeden yaldızlı tunç plakalarla kaplı Örme Dikilitaş, Mısır’dan getirilen Obelisk, Delfi'deki Apollon tapınağından getirtilen Yılanlı Sütun ve Almanya'da yapılıp 1901'de İstanbul’daki yerine monte edilmiş, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in sultana ve İstanbul'a hediyesi Alman Çeşmesi'ni görerek Okulumuz’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sizleri Okulumuzun Bahçesi’nde bırakarak bir başka Organizasyonumuzda tekrar buluşmak üzere turumuzu tamamlıyoruz.

ULAŞIM DETAYLARI
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 0 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri


DAHİL OLAN YEMEKLERDAHİL OLMAYAN YEMEKLER
Otellerde Alınan 0 Kahvaltıİlk Gün Kahvaltı
Otellerde Alınan 0 Akşam Yemeği               Tüm Öğle Yemekleri
Son Gün Akşam Yemeği
SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

VELİLERİMİZ
Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:80,00TL Ind:10,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.
 
REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DETAYLAR
•Gezi Süresi 0-Gece 1-Gündür. 0-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri Bu Turumuzda Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde ayrıca ücretlendirilir •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.

Bu Fiyatlar Yayınlandığı 22.02.2020 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ

 
 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri