Anasayfa


     İst. Sultanahmet
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : 06-ist.slt-gb
Üretici : OkulGezileri.Net
Fiyat : 10.00 TL 
Ürün Özellikleri
Akşam Ankara Hareketli
Günübirlik İl Dışı
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program

1.Gün: Ankara, Gerede, Bolu, Düzce, Sapanca, İstanbul

23:30: Okulumuzun Bahçesi'nde

2.Gün: Topkapı Sarayı, Ayasofya Camii, Yerebatan Sarnıcı, Alman Çeşmesi, Sultanahmet Camii, Yılanlı Sütun
Siz Sevgili Öğrencilerimiz ile buluşmamızın ardından düzenlemiş olduğumuz Ankara Çıkışlı Günübirlik İstanbul Tarihi Yarımada Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Bolu, Düzce istikameti ile yapacağımız Keyifli Yolculuğumuzun sonunda İstanbul’a ulaşarak, Karadeniz ile Marmara Denizini birbirine bağlayan İstanbul Boğazı üzerinde yer alan, Asya Kıtası ile Avrupa Kıtasını birbirine bağlayan, 30 Ekim 1973 tarihinde hizmete açılmış, 1.560 m uzunluğundaki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerinden geçip Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesinden sonra 1460 yıllarında yapımına başlanan ve 1478 yılında tamamlanan, Fatih Sultan Mehmed’den itibaren otuzbirinci padişah Sultan Abdülmecid’e kadar yaklaşık 400 yıl süreyle imparatorluğun idare, eğitim ve sanat merkezi olarak kullanılmış Topkapı Sarayı ile Turumuza başlıyoruz. Ardından, İmparator Justinianos tarafından yaptırılmış, 916 yıl kilise, 482 yıl cami olarak kullanılan, kubbe yüksekliği 55.60 m, kubbe çapı ise 31,87m olan Ayasofya Camii'ni görüp vereceğimiz (Ekstra) Öğle Yemeği Molası sonrasında Bizans imparatoru I. Justinianus tarafından yaptırılan, toplam 9,800 m² alanı kaplayan ve yaklaşık 100,000 ton su depolama kapasitesine sahip, her biri 9 metre yüksekliğinde 336 sütuna sahip Yerebatan Sarnıcı'nı ve sonrasında, atların meydanı anlamına gelen, Araba yarışları yanında, müzisyen toplulukları, dansözler, akrobatlar, vahşi hayvanlarla kavga gösterilerinin yapıldığı Hipodrom'a vararak,  O tarihlerde, VII. Konstantin'in dedesi I. Basil'in zaferlerini resmeden yaldızlı tunç plakalarla kaplı Örme Dikilitaş, Mısır’dan getirilen Obelisk, Delfi'deki Apollon tapınağından getirtilen Yılanlı Sütun ve Almanya'da yapılıp 1901'de İstanbul’daki yerine monte edilmiş, Alman İmparatoru II. Wilhelm'in sultana ve İstanbul'a hediyesi Alman Çeşmesi'ni görerek Düzce, Bolu istikameti ile 13 Ekim 1923'te başkentimiz olmuş Ankara'ya vardığımızda Turumuza katılan siz değerli Öğrencilerimizi Okulumuzun Bahçesi’nde bırakarak bir başka Organizasyonumuzda Tekrar Buluşmak Üzere Vedalaşıp, Turumuzu Tamamlıyoruz. 

Kahvaltı: Araç İçi Kahvaltı Paketi
Öğle Yemeği: İstanbul - Halkın Köftecisi / Sultanahmet Köfte Menü 
Akşam Yemeği: Düzce - Dinlenme Tesisleri / Serbest Zaman
Konaklama: Yapılmayacaktır
-----

ULAŞIM DETAYLARI
Araçlarımız, Pandemi Kuralları'na ve Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir.46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 0 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti ve Su İkramı
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 
DAHİL OLAN YEMEKLERDAHİL OLMAYAN YEMEKLER
Araç İçi Kahvaltı PaketiTüm Öğle Yemekleri
Otellerde Alınan 0 KahvaltıSon Gün Akşam Yemeği
Otellerde Alınan 0 Akşam Yemeği      

SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 Sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda Yer Alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” Yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi Ücrete Dahil Değildir.

VELİLERİMİZ
Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:00,00TL Ind:00,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.

REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Dezenfektan, Maske, Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.

DETAYLAR
•Gezi Süresi 0-Gece 1-Takvim Günüdür. 0-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri İki Yetişkin Yanında Bir Çocuk İçin Uygulanır. Günübirlik Turlarda Çocuk İndirimleri Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir.  •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde Ayrıca Ücretlendirilir.  •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar.  •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır.  •Rehberimizin Tur Sırasında Verdiği Saatlere Misafirlerimizin Uymaması Sonucunda, Tur Programında Yazdığı Halde Gezilemeyen Yerlerden Acentamız Sorumlu Değildir. •3 Kişilik Odalarda İlave Yatak Uygulaması Olup 3. Yatak Standart Yataktan Küçük ve / veya Acılan Kapanan Ek Yatak Olabilir. •Programlarda Belirtilen Tüm Otel İsimler v.b. (ve benzeri) Olup Yıldız Kategorisi ve Mesafe Olarak Örnek Teşkil Etmek İçin Yazılmıştır. Belirtilen İsimli Otelde Konaklama Yapılacağı Anlamına Gelmez. •Otobüs Oturma Planı Rezervasyon Sırasına Göre Yapılmaktadır, Rezervasyon Esnasında Kesinlikle Koltuk Sözü Verilemez.  •Oturma Düzeninde Rotasyon, Haftalık Turlarımızda Uygulanacaktır •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur.  •Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acenta'nın Bir Sorumluluğu Yoktur. •Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. •Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır. •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.
 
Bu Fiyatlar Yayınlandığı 06.12.2020 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ
 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
   Sipariş Sözleşmesinin Tamamını Okuduğumu ve Anladığımı Beyan Ederim.
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri