Anasayfa


     Haliç Kıyıları
Okul Gezisi

   
Ürün Kodu : HLÇ.KYL-GB
Üretici : OkulGezileri.Net
Ürün Özellikleri
Sabah Hareketli
Günübirlik İl İçi
Okul Gezileri
 Talep Edin        Program
 
 
Program
1.Gün: Rahmi Koç Müzesi - Miniatürk - Panorama 1453
Sevgili Öğrencilerimizi, Saat:09:00’da Okulumuzun Bahçesi’nden alarak, Haliç Kıyıları Turu için yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası turumuza, Osmanlılarda gemiyi sabitlemek için denize atılan zincir ve ucundaki çapanın yapıldığı yer, Lengerhane olarak yapılan, 1991 yılında tarihi Lengerhane binasının Rahmi M. Koç Müzecilik Vakfı tarafından satın alınmasıyla Dr. Bülent Bulgurlu koordinasyonunda titizlikle yürütülen restorasyon çalışmalarının ardından Aralık 1994’de müze ziyarete açılmış Rahmi Koç Müzesi ile başlıyoruz. Ardından, 30 Haziran 2001 tarihinde temeli atılan Türkiye'nin ilk minyatür parkı olan, 22 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan,Türkiye ve Osmanlı coğrafyasından seçilmiş eserlerin 1/25 ölçekli maketlerinin yer aldığı, 59 eser İstanbul'dan, 51 eser Anadolu'dan 12 eser ise bugün Türkiye sınırları dışında kalan Osmanlı coğrafyasından olmak üzere, 122 maket-eser sergilendiği Miniatürk ve Edirnekapı'daki surları, karşıya bakınca Topkapı Surları'nı yani Kostantinopolis'e ilk Türk askerinin girdiği kapıyı ve sağınıza dönünce de Silivrikapı'daki surları göreceğimiz, Sultan II. Mehmed'in “Fatih” unvanını alışına şahit olacağınız ve İstanbul'un fethini yaşayacağınız,  38 metre çaplı  yarım kürenin iç yüzeyini kaplayan  2350 m² resimle, 650 m²'lik 3 boyutlu objeler platformuyla birlikte, toplam 3000 m²'lik büyüklüğe ulaşan Panorama1453 Tarih Müzesi ziyaretimizin sonrasında Okulumuz’a dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Sizleri Okulumuzun Bahçesi’nde bırakarak bir başka Organizasyonumuzda tekrar buluşmak üzere turumuzu tamamlıyoruz.

ULAŞIM DETAYLARI
Araclarımız, Turumuza Katılan Kişi Sayısına Göre Değişiklik Gösterecektir. 46+1 Koltuklandırmalı, Özel Tasarlanmış Abs, Asr Sistemli, Klimalı, Rehber Anonsu için Ses Sistemli Araçlar Kullanılır.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Zorunlu Seyahat Sigortası
Aktivitelere Katılım Ücretleri
Seyahat Acentası Güvencesi
Program Dahilindeki Ulaşım Ücreti
Program Dahilindeki Tüm Çevre Gezileri
Milli Park, Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Otellerde 0 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Profesyonel Rehberlik veya Refakat Hizmetleri
Program Dahilindeki Tüm Minibüs ve Tekne Turu Ücretleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde Alınan İçecekler
Kişisel Harcamalar ve Ekstra Hizmetler
Velilerimizin Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

DAHİL OLAN YEMEKLERDAHİL OLMAYAN YEMEKLER 
Otellerde Alınan 0 Kahvaltıİlk Gün Kahvaltı
Otellerde Alınan 0 Akşam Yemeği              Tüm Öğle Yemekleri
Son Gün Akşam Yemeği

SİGORTA DETAYLARI
Turumuza Katılan Misafirlerimizin, 1618 sayılı Seyahat Acentaları Kanunu’nda yer alan “Acenta’nın İflası veya Ayıplı Hizmete Karşı Zorunlu Seyahat Sigortası” yapılmıştır. Sağlık Sigorta Paketi ücrete dahil değildir.

VELİLERİMİZ
Turumuza Katılan Velilerimiz, Gezi Süresince, Tüm Müze, Milli Park ve Ören Yeri Giriş Ücretleri, Programda Belirtilen Tüm Tekne Turu, Minibüs Ücretleri, Yurtdışı Çıkış Harcı İçin Tam Ücret, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müze ve Ören Yeri Girişlerinde Uygulanacak Esas ve Usullerde Belirlenen Konuklarımız Kimlik İbraz Etmesi Halinde İndirimli Ücret Ödeyeceklerdir. Tura iştirak Eden Misafirlerimiz Bu Ücreti İsterlerse Ödeyeceklerdir. Tur Ücretine Dahil Değildir. Tam:00,00TL Ind:00,00TL 

Bu Turumuzda, Müze Kart Verilmeyecektir.
 
REHBERİMİZİN TAVSİYELERİ
Yanınızda; Hava Koşullarına ve Yürüyüşe Uygun Giysi, Ayakkabı, Şemsiye, El Feneri, Görüntü Cihazları, Yedek Pil, Film, Harita, İndirim Kartlarınız, Müze Kartlarınız, Türbe ve Cami Gezilerimiz için Başörtüsü, Lipstick (Dudak Nemlendirici), Ani Hava Değişiklikleri için Hırka Polar vb. Bulundurulmasını Hatırlatırız.
 
DETAYLAR
•Gezi Süresi 0-Gece 1-Gündür. 0-Gece Otel Konaklaması Yapılacaktır  •Çocuk İndirimleri Bu Turumuzda Uygulanmaz. •2 Yaşından Büyük Çocuklara Koltuk Vermek Kanun İle Zorunlu Hale Getirilmiştir •2 Yaşından Küçük Çocuklara Koltuk Verilmez, İstenildiğinde ayrıca ücretlendirilir •Tur Rehberi Programı Tamamen Gerçekleştirmek Şartı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapma Hakkını Saklı Tutar •Paket Turlarımız Yukarıda Belirttiğimiz Hizmetler Dahilinde Bir Bütündür, Ayrı Ayrı Düşünülemez, Kullanılmayan Ulaşım, Çevre Gezileri vb Hizmetlerin Bedel İadesi Yapılmayacaktır. •Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez •Tur Öncesi ve Tur Esnasında Mücbir Sebepler Nedeni ile Yapılamayan Gezilerde Acentemizin Sorumluluğu Yoktur •Yeterli Sayıda Çoğunluk Oluşmadığında 3 (Üç) Gün Önceden Haber Verilerek Organizasyon İptal Edilebilir, Turun İptalinin Bildirilme Yasal Süresi 3 Gün Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.
Bu Fiyatlar Yayınlandığı 22.02.2019 Tarihinde Geçerlidir. Bir Sonraki Sirkü Bu Sirküyü Geçersiz Kılar. KŞ
 
 
 
 
Talep Formu
İsim
E-Mail
Telefon
İl
Okul Adı
Mesaj
 
 
 
Kampanyalı Geziler
Yurt Dışı Gezileri